Loading

5 فروند هواپیمای جدید به ناوگان شرکت آسمان افزوده می شود

Direct News Source

5 فروند هواپیمای جدید به ناوگان شرکت آسمان افزوده می شود

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد: تا پایان سال 5 فروند هواپیمای 737 به ناوگان این شرکت افزوده می شود.

کاپیتان قادری:

5 فروند هواپیمای جدید به ناوگان شرکت آسمان افزوده می شود

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد: تا پایان سال 5 فروند هواپیمای 737 به ناوگان این شرکت افزوده می شود.

کاپیتان مهدی قادری ضمن گرامیداشت یادوخاطره جانفشانی‌ها وایثارگری‌های شهداء،رزمندگان،آزادگان وجانبازان هشت سال دفاع مقدس اظهارداشت : با ورود این تعداد هواپیمای جدید میانگین عمر ناوگان هوایی کاهش قابل توجهي يافته و موجب کاهش هزینه های جاری شرکت نيزخواهد شد.

وی افزود: برای خرید این هواپیماها پیش بینی لازم صورت گرفته و این موضوع در بودجه سال 99 شرکت به جهت تامين منابع دیده شده است.

کاپیتان قادری در ادامه به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت:  به دلیل بسته شدن مرزهای هوایی و کاهش شدید مسافرت ها ، زیان اقتصادی فراوانی به صنعت هوایی ایران و جهان وارد شد اما تلاش کردیم با بهره مندی صحیح از پتانسیل های موجود و با مديريت زمانبندي انجام تعميرات و بازرسيهاي فني الزامي در دوران زمينگيري هواپيماها و افزايش ناوگان آماده به خدمت ، براین مشکلات غلبه نماييم.

وی یادآورشد: با شیوع ویروس کرونا درصنعت هوانوردی برای اولین بار بسیاری از هواپیماهای جهان زمینگیرشدند وبرخی شرکتهای بزرگ نیزتا مرز ورشکستگی پیشرفتند.

وی اظهارداشت: علی رغم بروز این مشکلات ، شرکت آسمان با تشكيل منظم جلسات كارگروه شرايط اضطراري((ERP از ابتداي اسفندماه و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ، در تمام این ایام خدمت رسانی به مردم را متوقف نکرد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کر د: آسمان اولین شرکتی بود که به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به غربالگري و توزیع بسته های بهداشتی در پروازها نمود .

خبر خوش برای بازنشستگان

کاپیتان قادری در ادامه از پيش بيني منابع مالي پرداخت باقيمانده پاداش پايان خدمت بازنشستگان عزيز خبر دادند .

به گفته وی درپی شیوع ویروس کرونا و ضرر وزیان هنگفت درحوزه حمل ونقل، ستادملی مقابله باکرونا تسهیلاتی را برای جبران بخشي از خسارت ایرلاین ها اختصاص داد و مقرر گرديد تا اینتسهیلات به شرکت هاپرداخت شود ليكن اینوعده برای تعدادي از زير مجموعه هاي صنعت هوایی هنوزمحقق نگرديده است.

ايشان تصریح کرد : در این خصوص بانک‌های عامل نیز به ایرلاین‌ها معرفی شده و پرداخت این تسهیلات در مراحل انجام امور اداري مربوطه و تضامين بانكي ميباشد و اميدواريم هرچه سريعتر با مرتفع گرديدن موانع ، اين امر محقق گردد .

وی گفت : با توجه به همزماني پرداخت پاداش پايان خدمت عزيزان بازنشسته در پايان سال 1398و شيوع ويروس كرونا در اسفندماه و كاهش شديد درآمد صنعت هواپيمايي ، متاسفانه امكان پرداخت كامل مطالبات ايشان ميسر نگرديد و با تامين منابع مالي از محل تسهيلات مذكور ، قطعا پرداخت تمامي مطالبات اين قشر عزيز در اولويت اقدام ميباشد .

This press release was sourced from Iran Aseman Airlines on 28-Sep-2020.