Loading

АМКУ попереджає авіаперевізників про відповідальність за продаж квитків на міжнародні рейси, які мож

Direct News Source

АМКУ попереджає авіаперевізників про відповідальність за продаж квитків на міжнародні рейси, які можуть не відбутися через продовження карантину, та про замовчування інформації щодо повернення коштів

У ході сьогоднішнього засідання Антимонопольний комітет України надав рекомендації авіаперевізникам утриматися від поширення інформації про можливість придбати квитки та здійснити переліт до завершення карантину. Така інформація може ввести в оману споживачів, оскільки може бути сприйнята як гарантоване відновлення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, що не відповідає дійсності.

За наявною в Комітеті інформацією, авіаперевізники здійснюють поширення інформації про можливість купівлі авіаквитка на регулярні авіарейси сполученням між Україною та іншими країнами з 23 травня 2020 року. При цьому вони не зазначають, що карантинні обмеження на здійснення регулярних авіарейсів між Україною та іншими країнами можуть бути подовжені на невизначений термін, у зв'язку з чим здійснення регулярного рейсу буде неможливим.

Крім цього, деякі авіаперевізники, за результатами скасування рейсів, пропонують споживачам авіапослуг на власних сайтах лише дві опції зворотного зв'язку - "Змінити бронювання" та "Обміняти квиток на промокод". Відшкодування вартості перевезення, якою могли б скористатися пасажири для повернення коштів за невикористані квитки у зв'язку зі скасуванням рейсів, форма зворотного зв'язку не передбачає.

Отже, пасажирам надається неповна інформація (замовчуються інші варіанти обов'язкових опцій, передбачених Авіаційними правилами) про можливість реалізації їх прав у повному обсязі.

Тому АМКУ прийняв обов'язкові для розгляду рекомендації:

Утриматись від поширення неповної інформації, зміст якої стосується продажу квитків з 23 травня 2020 року та здійснення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, в той час як офіційна інформація про відкриття авіасполучення між країнами не підтверджена компетентними органами обох країн.
Надавати споживачу авіапослуги повну та актуальну інформацію про неможливість здійснення регулярного рейсу, у разі якщо авіасполучення між Україною та іншими країнами не буде відкрито.
Надавати споживачам авіа послуг повні та доступні відомості про всі варіанти обслуговування, що передбачені Авіаційними правилами, зокрема шляхом розміщення на власному сайті інформації щодо відшкодування вартості авіаквитків у зв'язку зі скасуванням рейсів.

Серед авіакомпаній, які поширювали відповідну інформацію:

- Wizz Аir - відкрила бронювання квитків на рейси з Києва, Запоріжжя, Львова, Одеси і Харкова з 23 травня 2020 року.

- "Міжнародні авіалінії України" - з 23 травня 2020 року пропонувала забронювати квитки на значну кількість рейсів. Згідно з онлайн-табло компанії були заплановані як міжнародні, так і внутрішні рейси.

- Czech Airlines - повідомила на власному сайті про те, що з 24 травня 2020 року відновить рейси до Києва (7 рейсів на тиждень), а з 25 травня 2020 року - до Одеси (3 рейси на тиждень).

- Lufthansa - планувала частково відновити перевезення з України з 1 червня. Можна було забронювати квитки рейси з Києва до Берліна та Франкфурта.

- Ryanair - пропонувала на червень бронювання тільки до Німеччини та Литви.

- Swiss - планувала відкрити регулярні авіарейси з Цюріха до Києва з 21 червня 2020 року.

Про результати розгляду рекомендацій ці та ще 6 авіакомпаній мають повідомити Антимонопольний комітет України у 10-денний строк з дня їх отримання.

Хочемо нагадати авіаперевізникам, що порушення Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" тягне за собою накладення штрафу у розмірі до п'яти відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

This press release was sourced from Antimonopoly Committee of Ukraine on 21-May-2020.